Müsait Mavi Tur Burada Asistanı: +90 (506) 020 45 48
Hızlı iletişim : info@mygulets.com

Türkiye Yat Kiralama

Türkiye Yat Kiralama

 

Türkiye'de mavi yolculuk için en güzel mavi tur rotaları şüphesiz Marmaris başlangıç limanından Bozburun yarım adası. Mavi yolculuk için mükemmel koyları, sakin denizi, düşük nem oranı, Datça'ya yakınlığı ve sürekli esen meltem rüzgarı nedeniyle son yıllarda en çok tercih edilen mavi tur rotası Bozburun ve koyları. Ayrıca bu rotada Türkiyenin en gözde tatil cenneti Selimiye’nin güzel koylarını görme imkanı, Turgut Şelalesi, Orhaniye Kız kumu ve eşsiz güzelliği ile bencik koyunu görebilirsiniz. Bu eşsiz güzelliklere sahip olan Bozburun yarım adası mavi yolculuk için kesinlikle en özel bölgelerden birisi. Mavi yolculuk yapmak isteyen misafirlemize tavsiyemiz mutlaka Bozburuna yelken açsınlar.

Turkiye de mavi yolculuğun başladığı Bodrum bu anlamda çok iyi bir destinasyon olup, Bodrum limanından eşsiz güzelliğe sahip Gökova körfezine yelken açabilirsiniz. Gökova körfezinde görülmesi gereken harika koylar vardır yedi adalar, ballı su, İngiliz limanı, Karaca söğüt, Kolapatra adası, meşhur Çökertme Koyu, Orak adası bunların arasında yer alır. Gökova körfezinin görülmesi gereken mükemmel koyları ve ayrıca isteğe bağlı olarak Bodrum'dan Yunanistan'ın İstanköy adasına da mavi tur yapmak mümkün. Bodrum'a sadece 10 deniz mili mesafede mavi tur için bodrum her zaman akla ilk gelen bir rotadır.

Mavi yolculuğun olmazsa olmazı Göcek muhteşem dantel gibi koyları ve yeşil bitki örtüsü ile her zaman tercih edilen bir mavi tur rotası. Göcek limanı dalaman havaalanına 30 dakikalık mesafesi ile mavi yolculuk tercihinde önemli rol oynuyor. Göcek limanından haraket ettiğinizde en yakın koy sadece 15 dakika ve bugun bütün turizm dergi kapaklarında resmi olan yaslıca adası göcek limanına sadece 20 dakika mesafede. Yine aynı güzellikte batık hamam koyu, zeytin adası, bedi rahmi koyu, sarsala koyu, domuz adası, bunlar sadece sayabildiklerimiz. Göcek koylarında sayısız alternatifler ve mükemmel koylar mevcut. Eğer isterseniz Göcek'ten Fethiye ölüdeniz'e kiraladığınız guletlerle gidilebilir sadece 2 saat mesafede ölüdeniz ve tarih kokan korsan adası yani gemiler adasında konaklama imkanı mevcuttur. Kısacası göcek mavi yolculuk için biçilmiş kaftan kesenlikle mavi tur yapmak isteyen misafirlerimize tavsiye edilir


 

 

Whatsapp'dan yaz

Giriş Yap