mygulets.com Haberler
Yat Kiralama Hakkında Her Şey

Sizin için de tatil yaz aylarının en vazgeçilmez aktivitesi ise o zaman tatil seçeneklerinizin içerisinde Bozburun tekne kiralama gibi seçenekleri de eklemelisiniz. Bütün bir yıl hasretle beklediğiniz güneşin sıcaklığını ve canlandırıcı dalgalarının keyfini tam anlamıyla yaşayabilmeniz için yat tatilini deneyimlemelisiniz.

Yatı Ne Zaman Kiralamalısınız?

Bu yaz için tatil planlarınızda aradığınız değişikliği mavi turda bulacağınıza inanıyorsanız o zaman planlarınıza öncelikle yat kiralama tarihlerini belirleyerek başlamalısınız. Yatları günlük olarak kiralayabileceğiniz gibi haftalık ya da daha uzun tarih aralıkları için de kiralayabilirsiniz. Yat kiralamak için en uygun olan zaman dilimi ise nisan ile ekim ayları arasındadır. Diğer tatil türlerinde de olduğu gibi yat tatillerinde de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyon ile en yoğun olan temmuz ve ağustos aylarında son derece uygun fiyatlara yat kiralayabilirsiniz. Üstelik planlarınızı erken yapmak sadece bütçenizi değil aynı zamanda rotanızı da kusursuz bir şekilde hazırlamanızı sağlayacaktır.

Yatla Nereleri Gezebilirsiniz?

Yat tatillerinin tartışmasız en güzel yanı belli bir yere bağlı kalmadan başta Akdeniz ve Ege olmak üzere birçok farklı destinasyona gidebilmenizdir. Bu sebeple de yatla gezebileceğiniz yerlerdeki tek sınır sizin istekleriniz olacaktır. Çünkü yat turlarında denizde ne kadar kalacağınızdan kaç destinasyona uğramak istediğiniz kadar tüm seçenekleri siz belirlersiniz.

Kaptansız Tekne Kiralanabilir mi?

Her ne kadar Bozburun tekne kiralama hizmetleri gibi yat kiralama hizmetlerinde kaptan tercih edilse de eğer amatör denizci belgeniz bulunuyorsa yatınıza kaptan almak zorunda değilsiniz. Birçok şirket amatör denizci belgesi olan kişilere bu hizmeti sunmaktadır. Üstelik kaptansız tekne kiralama hizmetleri daha uygun fiyata verilmektedir. Denizcilik ya da kaptanlık konusunda herhangi bir deneyiminiz yoksa o zaman kaptanlı yat kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Yat kiralama Maliyetleri Nedir?

Yat kiralama maliyetlerini etkileyen birçok değişken bulunmaktadır. Bunların içerisinde yatın kiralanacağı tarih aralıkları ve yatta kaç kişi olacağı gibi konular öncelik kazanmaktadır. Bunun yanında yatta kaptan ya da aşçı olup olmayacağı ve yatın donanımları da maliyeti etkileyecektir. Bunların yanında market alışverişi ve yakıtın da maliyetlerin içerisinde olduğunu unutmamalısınız.

Yatta Hangi Personeller Bulunur?

Yat kiralama hizmetlerinde lüks otellerde bulabileceğiniz tüm konforu bulabilirsiniz. Bu sebeple de yatta isteğinize bağlı olarak kaptan ve aşçı bulundurabilirsiniz. Bunun yanında yatın temizliği ve servisi ile ilgilenecek gemi adamları da seyahatinize eşlik ederek keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Yat Kiralarken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Yat kiralamaya karar verdiyseniz harekete geçmeden önce yatlar hakkında biraz araştırma yapmanızda fayda olacak. Özellikle denizcilik hakkında çok fikriniz yoksa o zaman sizin için en uygun olan yatı belirleyebilmeniz için araştırma neredeyse şart olmaktadır. Örneğin Bodrum gulet kiralama ile Ege kıyılarının keyfini çıkarabilirsiniz. Çünkü ahşap ve yelkenli olan guletler Ege denizinde çok iyi performans gösterirler. Diğer bir yandan seyahatinizde Akdeniz’i de dahil edecekseniz yat ya da tekne seçeneklerini değerlendirmelisiniz.

Mavi Yolculuğa Giderken Valizinizde Neler Olmalı?

Yat tatiline gitmenin en güzel yanlarından birisi de bütün gün denizin ve güneşin kucağında olmak. Bu sebeple de valizinizi hazırlarken fazla eşya almaktan kaçınabilirsiniz. Yeteri kadar mayo, terlik, şort ve t-shirtlerinizin yanına şapka, gözlük ve güneş kremlerinizi eklemeniz yeterli olacaktır. Ancak denizden sonra cildiniz kuruyacağı için nemlendirici kremleriniz ve akşamları denizin serinliğinde üşümemeniz için sweatshirtlerinizi de yanınıza almayı unutmamalısınız.

Yat Kiralamanın Avantajları

Eğer hala otel tatili ile Bodrum gulet kiralama hizmetleri arasında karar veremediyseniz o zaman yat kiralamanın avantajlarını farkına varmanız karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir.

Öncelik yat tatilleri tüm sevdiklerinizle bir arada olmak için en iyi seçeneklerden birisi olmaktadır. Tüm tatili birlikte eğlenerek geçirmek istiyorsanız otellerin kargaşası yerine size özel olan yatınızda sevdiklerinizle baş başa dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

Çıkacağınız mavi yolculuk aynı zamanda hayatınızın en unutulmaz maceralarından birini yaşamanıza da imkan sağlayacaktır. Bakir koyları keşfetmek, karadan ulaşamayacağınız plajların keyfini çıkarmak ya da küçük adaların doğasının içerisinde kaybolmak gibi eşsiz deneyimleri ancak yat tatilleri ile edinebilirsiniz.

Yat kiralamanın bu kadar çok tercih edilmesinin ana sebebi ise mahremiyete izin vermesi. Çünkü yat kiralama ile tüm tatiliniz sadece size ve sevdiklerinize özel olacaktır. Kalabalıkta ve yabancı insanlardan uzak bir tatil hayal ediyorsanız o zaman bunu mavi yolculukta bulabilirsiniz.

Tekne kiralama hizmetlerinin son derece gelişmiş olması sebebiyle lüks ve konfor konusunda herhangi bir endişe yaşamazsınız. Beş yıldızlı otellerde bulabileceğiniz konforu yat gezinizde de yaşayabilirsiniz. Üstelik bu konforu yaşarken otelin sunamayacağı birçok deneyimi yaşama fırsatı da yakalarsınız.

Yat gezisinin bir diğer avantajı ise sizi sınırlayan hiçbir şeyin olmamasıdır. Rotanızı dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda denizde ya da karada geçirmek istediğiniz zamanları veya ne zaman yemek yiyeceğiniz gibi konulara da siz karar verirsiniz.

Yat tatillerini vazgeçilmez yapan en büyük avantajı ise her zaman için size rahatlatıcı bir tatil imkanı sunmalarıdır. yılın bütün yorgunluğunu ve stresini dalga seslerine bırakarak geriye çok daha mutlu ve dinlenmiş bir şekilde dönebilirsiniz.

Sizler de bu yıl hayatınıza farklılık katmak istiyorsanız sevdiklerinizi toplayın ve en iyi ve farklı seçeneklerin sunulduğu maviturburada.com tıklayın.