mygulets.com Haberler
Mavi Yolculuğunuz İçin Hazırlayacağınız Bavulda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Yapılan tüm seyahatler için bavul hazırlama heyecan verici olmakla birlikte eksiksiz bir şekilde tamamlanabilmesi için planlamanın yapılması son derece önemli olmaktadır. Genellikle denizde olunacak bir gezi için hazırlanacak çantalar için ise bu planlama çok daha önemli olmaktadır. Bu sebeple de mavi yolculuk turları için bavulunuzu hazırlamadan önce ihtiyacınız olacak eşyalarınızın listesini yapmanız yardımcı olacaktır.

Mavi yolculuk için valizinizi hazırlarken farklı alanlar için farklı ihtiyaçları belirlemeniz gerekir. Bunların içerisinde kamaranızda kullanacağınız eşyalar, karaya çıktığınızda kullanacağınız eşyalar ve yolculuk esnasında ihtiyacınız olan eşyalar gibi kısımlar bulunmaktadır.

Kamara İçin İhtiyacınız Olanlar

Kamarınızı daha konforlu bir hale getirmek için yanınıza fazladan birkaç eşya almanız gerekebilir. Bu sayede yerleşmek için kendinize daha fazla alan sağlamış olursunuz. Bunların başında ise magnetik kancalar gelmektedir. Kamaranızın duvarları demir olduğu için magnetik kancalar her zaman elinizin altında olması gereken eşyalarınızı asmak için harika çözümler sunacaklardır.

Bunun yanında deniz bantları olarak geçen ve deniz tutması için özel olarak tasarlanmış bilekliklerden de almanızı öneririz. Yumuşak bir yapısı olan bu bileklikler mide bulantınızı ve kusmanızı engelleyerek deniz seyahatinize daha kolay uyum sağlamanıza yardımcı olacaklardır. Eğer daha öncesinde deniz seyahatinizde bileklikler işe yaramadıysa o zaman deniz tutması için olan ilaçları da çantanıza eklemelisiniz.

Kıyafetlerinize özen gösteriyor ve her zaman şık olmak istiyorsanız o zaman yanınıza kırışıklık giderici spreyleri de eklemeyi unutmamalısınız. Birçok teknede ütü kullanımı yasak olduğu için bu spreyler valizinizde kırışan kıyafetleri eski haline getirmenizde en büyük yardımcınız olacaktır.

Valizinize kamaranız için eklemeniz gereken bir diğer şey ise kapıya asabileceğiniz organizerlerdir. Küçük ceplere sahip olan bu oranizerlere küçük eşyalarınızı ve makyaj malzemeleriniz koyarak daha konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Tekne yolculuklarınızda yanınızda bulunmasını isteyeceğiniz bir diğer şey ise tuvalet spreyleri ya da oda kokuları olacaktır. Küçük bir alanda hem yaşam alanınızın hem de banyonuzun bulunması istenmeyen kokuların çabucak yayılmasına neden olacaktır. Bu durumdaki kurtarıcınız ise oda spreyleridir.

Yanınızda her zaman küçük bir not defteri bulundurmanız deneyimlerinizi kaydetmeniz açısından yararlı olacaktır. Tadına bayıldığınız bir yemeğin ismini unutmamak için kullanabileceğiniz bu defterler aynı zamanda yeni arkadaşlarınızın adres bilgilerini not etmek için de kullanabilirsiniz.

Gürültü engelleyici kulaklıklar ise yorucu bir günün ardından huzurla uykuya dalmanızdaki en büyük yardımcınız olacaktır. Özellikle geceyi erken bitirmek istediğiniz zamanlarda dışarıdan gelen sesleri engelleyecek bu kulaklıklar ile dinlenmiş bir gece uykusu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Elektronik düzenleyiciler ise özelikle elektronik tutkunlarının seyahatlerinde organize olmasını sağlayacak önemli parçalardan birisi olmaktadır. Tüm kablolarınızı, hafıza kartlarınızı ve kulaklıklarınız düzenli bir şekilde saklayabileceğiniz bu düzenleyiciler ile tatilinizdeki birçok küçük krizi engelleyebilirsiniz.

Her zaman olabileceği gibi mavi turunuzda da küçük kazalar meydana gelebilir. Bu sebeple de yanınızda seyahat boy bir ilkyardım kiti bulundurmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında el dezenfektanları da özellikle karada olduğunuzda ve suya ulaşamadığınızda en büyük yardımcınız olacaktır.

Kara Gezileriniz İçin İhtiyacınız Olanlar

Mavi Tur Burada ile çıktığınız yolculuğunuzda istediğiniz zaman karaya çıkabilir ve farklı destinasyonları keşfedebilirsiniz. Bu zamanlarda yanınızda olmasını isteyebileceğiniz önemli eşyalar arasında ise şunlar yer almaktadır. Bu eşyaların bir kısmı gemide bulunduğunuz zamanlar için de ihtiyacınız olacağı için valizinizde bulunması gereken temel eşyalar olmaktadır.

Valizinize koyacağınız kıyafetlerin birbiri ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede daha az kıyafet ile daha fazla kombin yaratabilirsiniz. Bunun yanında özel anlarda kullanmak için resmi bir kıyafet almayı da unutmamalısınız. Özellikle partilere katılmayı seven biri iseniz partilerde kullanacağınız kıyafetlere de valizinizde yer vermeniz gerekir.

Bunların yanında yolculuğunuzun değişik zamanlarında değişen hava sıcaklıklarına uyum sağlamak için yanınıza şal almayı da ihmal etmemeniz gerekir. Çünkü sıcak yaz gecelerinde dahi denizin üstü serin olabilir. Güneş çarpmasından korunmak için ise şapkalarınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekir. Doğa gezilerine rahatlıkla katılabilmek için ise yanınıza rahat ayakkabılarınızı almayı ihmal etmeyin.

Bunların yanında denizle iç içe olmak aynı zamanda gününüzün önemli bir kısmını mayo ile geçirmek demektir. Ancak mayonuzun yanına denizde olmadığınız zamanlarda kullanmak için pareonuzu da eklemeyi unutmamalısınız.

Plajda ya da karada olduğunuz zamanlarda eşyalarınızı taşımak için kullanacağınız sırt ya da plaj çantalarınızın içerisinde su şişenizi eklemeyi de unutmayın. Çünkü sıcak günlerde yeterince su tüketmeye özen göstermelisiniz. Cildinizi güneşten korumak için güneş kremlerinizi ve sonrasında cildinizi sakinleştirmek için kullanacağınız güneş sonrası losyonlarınızı da çantanıza eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

Bunların yanında Mavi Tur Burada size sunmuş olduğu mavi yolculuk turları ile kusursuz bir deneyim yaşamak için kimlik kartlarınızı, pasaportunuzu, kredi kartlarınızı, paranızı ve elbette ki bunları sudan ve dış etkenlerden korumak için su geçirmez bir cüzdanı da eklemeyi unutmamanız gerekmektedir.

Tüm bunların yanında sürekli olarak kullandığınız ilaçlarınızı da valizinize koymayı unutmamanız gerekir. Eğer çocuğunuz ile katılacaksanız o zaman çocuğunuzun ihtiyaçlarını özel olarak planlamanız ve onun için de ayrı bir çanta hazırlamanız gerekecektir.