mygulets.com Haberler
Guletle Mavi Yolculuk Tatilleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Mavi yolculuk denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri Akdeniz kıyıları olmaktadır. Özelliklere Türklere özgü guletler ile düzenlenen bu tatilleri günübirlik tercih edebileceğiniz gibi haftalık hatta aylık olarak da planlayabilirsiniz. Ancak bu kadar Akdeniz’in berrak sularında geçireceğiniz unutulmaz tatilinizi betimlemek için yetersiz kalıyor. Bu sebeple de Akdeniz’de gerçekleştireceğiniz mavi yolculuğunuz hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için bir araya getirdik.

Mavi Yolculuk Tanımının Ayrıntıları

Mavi yolculuğu kısaca tanımlamış olsak da ayrıntılarına bakmak neden bu kadar popüler olduklarını anlamamızı da kolaylaştıracaktır. Öncelikle mavi yolculuk denildiğinde birden fazla geceyi içeren ve konaklamaların teknede yapıldığı tatilleri düşünmeliyiz. Genellikle eşsiz koylara demir atılarak geçirilen geceler yıldızların altında uyumak için mükemmel fırsatlar sunar. Bunun yanında tercih etmeniz durumunda limanlardan birine de demir atabilirsiniz.

Mavi yolculuklarda konaklama yerleri tekneler olmaktadır. Mükemmel bir mutfağa ve kusursuz bir hizmete sahip olan tekneler 5 yıldızlı otel konforunu size sunarken aynı zamanda odanızdan çıktığınız gibi atlayabileceğiniz dünyanın en büyük yüzme havuzunu da sunmaktadır. Otellerdeki konforu tam anlamı ile bulabileceğiniz teknelerde görevli mürettebat yemek pişirme ve servis etmeden temizlik işlerine kadar birçok görevi yerine getirecek ve her zaman için sizin konforunuz için çalışacaklardır.

Akdeniz’de çıkacağınız mavi yolculukların size sunduğu ve dünyanın başka hiçbir yerinde deneyimleyemeyeceğiniz birçok aktivite, kültürel ve doğal güzellik sunmaktadır. Rotanızı kendinizin belirlediği bu gezinizde neredeyse tarihin başlangıcından bu yana var olan medeniyetlerin kalıntıları arasında gezinebilir, isterseniz de mavi ve yeşilin birleştiği koylarda huzuru bulabilirsiniz.

Son olarak Akdeniz yolculuğunuzu geleneksel yöntemler ile yapmak isterseniz bölgenin geleneksel taşıtlarından olan guletleri tercih edebilirsiniz. Son derece rahat olmalarının yanı sıra Akdeniz’in suları için özel olarak üretilmiş bu tekneler ile mükemmel bir tatil geçirmeniz mümkün olmaktadır.

Tüm bunların yanında mavi yolculuklar her gün valiz toplamaya gerek kalmadan birden fazla destinasyonu görebilme ve hiç bakmadığınız açılardan tüm bu alanlara bakabilme imkanı sunmaktadır. Kısacası mavi yolculuklar tam donanımlı bir tesis ile denizin, doğanın, eğlencenin ve tarihin keyfini doyasıya çıkarmanızı sağlamaktadır.

Mavi Yolculuklar Neden Bu Kadar Popüler?

Mavi Tur Burada’ya hayalindeki tatili gerçekleştirmek için başvuranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun birçok sebebi bulunmakla birlikte özellikle en uygun mavi yolculuk fiyatları sunması ve verdiği hizmetlerin en üst kalitede olması etkili olmaktadır. Bunun yanında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mavi yolculuğun popüler hale gelmesinin birçok sebebi bulunmaktadır.

Bu sebeplerin içerisinde başta rahatlatıcı bir tatil olması gelmektedir. Tertemiz havasının yanı sıra berrak suların sizlere sunacağı huzura erişmek için hiçbir şey yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Sadece kamaranızdan çıkmak ve güvertedeki yerinize uzanmak rahatlamanız için yeterli olacaktır.

Diğer bir yandan mavi yolculuklar çok yönlü bir tatil imkanı sunmaktadır. Bu sebeple de farklı zevklere sahip kişilere çok yönlü olarak hitap ederler. İstediğiniz zaman dinlenebilir ve istediğiniz zaman çılgın eğlencelerin tadını çıkarabilirsiniz. Bunların yanında tüplü dalış, yamaç paraşütü ya da su kayağı gibi maceralara atılabilirsiniz. Mavi yolculuğun sizlere sunmuş oldukları bunlarla da sınırlı kalmamaktadır. Doğa severler rotaları üzerindeki destinasyonlarda endemik bitkiler ile kaplı alanlarda doğa yürüyüşlerine katılabilir ya da tarih tutkunları farlı medeniyetleri keşfedebilir.

Tüm bunların yanında mavi yolculuklar size unutamayacağınız eğlenceler sunmaktadır. Gece uyumadan önce kayan bir yıldızla dilek tutmanızdan, teknenizin yanı başında yakaladığınız tazecik balığı yemeğe kadar hayatınızda bir daha deneyimleyemeyeceğiniz birçok farklı sürpriz ile tatilinizin en tatlı anlarını yaşatır.

Mavi Yolculuklara Kimler Çıkar?

Mavi yolculukların çok yönlü olması herkesi kucaklayan bir tatil deneyimi olmasını da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple de ailelerden arkadaş gruplarına, çiftlerden yalnız gezginlere kadar herkes için uygun bir seyahat planı olmaktadır.

Her yaştan ve her zevkten insana hitap eden mavi yolculuklar ilk gençlik yıllarının sorumluluktan uzak keyfini çıkaranlardan VIP korumalar ile seyahat etmek zorunda kalanlara kadar geniş bir çerçevede hizmet sunmaktadır. Yaş olarak bakıldığında ise bebeklerden emeklilik yıllarının keyfini yaşamak isteyenlere kadar herkese uygun tatil seçeneklerinden birisi olmaktadır.

Sonuç olarak mavi yolculuklar erkesin kendinden bir parça bulabileceği ve herkes için unutulmaz anların yaşandığı nadir tatil türlerinden birisi olmaktadır. Elbette ki Mavi Tur Burada gibi alanında uzman ve mavi yolculuk konusunda son derece deneyimli markalar ile bu planlarınızı gerçekleştirmek beklentilerinizin ötesindekileri bulmanızı sağlayacaktır Bunların yanında bütçenize uygun mavi yolculuk fiyatları bulmanızın da mümkün olması mavi tur tatillerini herkese uygun hale getirecektir.

Tipik Bir mavi Tur Nasıl Planlanır?

Tipik bir mavi yolculuk günü, krallara layık Türk kahvaltısı ile başlar. Bu arada kaptanınız demir alır ve mürettebat ise teknenin temizliğe ile ilgilenir. Planınızda yer alan destinasyona doğru yer alırken denizin keyfini çıkarabilir ve isterseniz biraz serinlemek için serin sulara dalabilirsiniz.

Öğlen yemeği zamanında ise yine damak çatlatan lezzetleri deneyimleyerek enerjinizi yerine getirebilirsiniz. Daha sonrasında ulaştığınız destinasyona bağlı olarak doğa yürüyüşlerine çıkabilir ya da tüplü dalışı deneyimleyebilirsiniz. Planınızı tamamen istediğiniz şekilde yapabileceğiniz mavi yolculuklarda her şey sizin isteklerinize uygun şekilde düzenlenecektir.

Son olarak güneş batarken hazırlanan akşam yemeğinizde dostlarınızla uzun sohbetlere dalacağınız sofra sizin için hazırlanır. Gecenin ilerleyen saatlerinde parti yapmak ya da yıldızların altında uzanıp onları seyretmek ise tamamen sizin istek ve tercihlerinize bağlı olacaktır.