mygulets.com Haberler
Göcek Mavi Tur Rotasında En Sevilen Destinasyonlar

Diğer tatil anlayışlarından mavi yolculuk turları ayıran en önemli fark mavi yolculukların tam olarak bir masal sunmasıdır. Siz rahatlarken doğanın ve insanlığın sunmuş olduğu bütün güzelliklerden ve lüksten yararlanabilirsiniz. Üstelik tüm tatil boyunca her şey sizin istediğiniz gibi ve istediğiniz zamanda olur.

Göcek’ten Başlayan Mavi Tur Destinasyonları Nereleridir?

Akdeniz ve Ege’nin birbirine kavuştuğu lokasyona olan yakınlığı ile Göcek hem Akdeniz hem de Ege seferi yapmak isteyenler için en avantajlı başlama noktalarından birisi olmaktadır.

Büyükova Koyu

Yeşil ile mavinin kucak kucağa olduğu Büyükova Koyu, Göcek yat kiralama hizmetlerini tercih eden kişiler tarafından en sık tercih edilen destinasyonların başında gelmektedir. Büyükova Koyu’nun doğası insanı kendisine aşık ederken, aynı zamanda masmavi suları yüzmeniz için aklınızı çelecek türlü ışık oyunları yapmaktadır. Büyükova Koyuna uğramayı tercih ederseniz, koyun yakınlarında yer alan Bedri Rahmi ve Sıralıbük koylarını da ziyaret edebilirsiniz.

Martı Koyu

Eğilip su içen bir martı figürüne benzeyen taşlar sebebiyle Martı Koyu adını almıştır. Bu figürün eşlik ettiği duru sularda yüzmenin keyfi ise paha biçilmez. Ayrıca rotanıza Martı Koy’unu tahil etmeniz durumunda yakınlarında bulunan Darboğaz, Merdivenli Koyu ve İç Göbün Koy’unu da ziyaret etme şansını elde edebilirsiniz.

Yassıca Adalar

Takım adaların bulunduğu Yassıca Adalar’da karaya inme şansını yakalayabilirsiniz. İnce kumları ile de plaj keyfinizi sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Yassıca adaları hem yürüyerek hem de yüzerek keşfedebilirsiniz. Ayrıca farklı aktiviteleri denemek isterseniz de yine Yassıca Adalar size birçok fırsat sunacaktır.

Tersane Adası

Osmanlı Dönemi’nde tersane olarak kullanılan bu ada aynı zamanda eski bir Rum köyü olmaktadır. 1923 yılında mübadele ile köyün boşaltılmasına rağmen mavi yolculukları vazgeçilmez destinasyonlarından biri olma özelliğini korumaya devam ediyor. Tersane Adası aynı zamanda Ağalimanı’na yakın olduğu için gününüze burayı da ekleyebilirsiniz.

Ekincik

Kahvaltınızı yapabileceğiniz en güzel destinasyonlardan birisi olan Ekincik aynı zamanda Dalyan turunu da gerçekleştirebileceğiniz noktalardan birisidir. Dilerseniz Ekincik’e demir attıktan sonra Dalyan’a bir tur düzenleyerek Dalyan Nehrinin ve kaya mezarlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kadırga Koyu

Göcek yat kiralama hizmetini tercih edenlerin en sevdikleri noktalardan birisi de Kadırga Koyu olmaktadır. Bu koya karadan ulaşımın zor olması ve yapılaşmanın bulunmaması kampçılar ve mavi tur tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca Kadırga Koy’undan sonra Turunç ya da Keçi Adası gibi noktaları da ziyaret edebilirsiniz.

Cennet Adası

Söz konusu mavi yolculuk olduğunda en gözde noktalardan birisi de Cennet Adası olmaktadır. Dünyadayken cennette bir gün geçirmek isterseniz rotanızın içerisinde mutlaka Cennet Adası’nı da dahil etmelisiniz. Konaklama için de yine Cennet Adası en iyi tercihlerden birisi olacaktır.

Marmaris

Doğanın eşsiz güzelliği ile eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz Marmaris’e de mutlaka bir gününüzü ayırmalısınız. Gündüzü Kayra Kenti gibi antik alanları ziyaret ederek değerlendirebilir, geceleri ise Marmaris'in sunmuş olduğu gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin en büyük yat limanına ev sahipliği yapması sayesinde eksiklerinizi de yine bu limandan tamamlayabilirsiniz.

Batık Hamam

Kleopatra Hamamı olarak da adlandırılan Kayıp Hamam, doğal güzelliklerinin yanı sıra sizlere cildinizi güzelleştirmek ve bazı cilt hastalıklarınızı iyileştirmek için de şifalı sular sunmaktadır. Kleopatra’nın Roma ziyaretinde yaptırdığı rivayet edilen bu hamamın kalıntıları ve element ve mineral açısından zengin olan suları ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Kille Sahili

Bakir alanları keşfetmeyi tercih edenlerden iseniz o zaman Göcek yakınlarındaki Kille sahili size istediklerinizi verecektir. Herhangi bir tesisi bulunmamasının yanı sıra karadan ulaşımın da imkansız olması sebebiyle sadece mavi yolculuk turları tarafından ziyaret edilen ülkemizin en güzel yerlerinden birisidir. Sizler de bakir bir sahilde çam ağaçlarının gölgesinde yüzmenin tadına bakmak istiyorsanız Kille Sahili’ni rotanıza eklemelisiniz.

Bedri Rahmi Koyu

Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en sık tercih edilen destinasyonlardan birisi olan Bedri Rahmi Koyu, sadece yüzmek değil aynı zamanda doğa içerisinde sakin bir yürüyüş yapmak için de en uygun noktalardan birisi olmaktadır. Yürüyüşünüz sırasında Krya Antik kenti ile tanışabilir ve Instagram’ınız için birbirinden güzel kareler yakalayabilirsiniz. Ayrıca lezzetli bir yemek için de yine adada bulunan restorandan yararlanabilirsiniz. Üstelik yemek yiyenlerin teknelerini ücretsiz olarak bağlayabilecekleri iskeleleri de mevcut olmaktadır.

Sıralıbük

Göcek yat kiralama hizmetlerini tercih edenlerin en sevdiği noktalardan birisi olan Sıralıbük’te yüzmek bir daha unutamayacağınız deneyimlerinden birisi olacaktır. Deniz altı canlı çeşitliliği son derece fazla olan bu koyda balıklar ile birlikte yüzmek size kendinizi özel hissettirecek. Özellikle dalış yapmaktan hoşlanıyorsanız mutlaka rotanızın içerisine dahil etmelisiniz.

Göbün Koyu

Ülkemizdeki tropik ada olarak nitelendirilebilecek yegane yer olan Göbün Koyu bilinmezlikleri ile sizleri heyecanladıracaktır. Herhangi bir yerleşimin ya da karayolunun olmadığı Göbün Koyu’na tek ulaşım tekne ile yapılabiliyor. Ancak alan birbirinden eşsiz doğal güzelliklere ve tarihi kalıntılara ev sahipliği yapılıyor. Son olarak hayatınızda yiyebileceğiniz en iyi balık ürünlerini de burada bulabilirsiniz.

Domuz Adası

Simavilerin özel mülklerinden olduğu için karaya çıkma şansınız bulunmasa da koylarında denize girmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Özellikle Akvaryum Koyu’nda mutlaka yüzmelisiniz.