mygulets.com Haberler
En Sevilen Fethiye Yat Rotası Destinasyonları

Son dönemlerin en popüler tatil anlayışların başında gelen mavi tur, sağlamış olduğu birçok avantaj ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Mavi tur bu kadar çok sevilme nedenlerinin başında ise özel yat kiralama imkanlarının ve hizmetlerinin son derece geliş olması bulunmaktadır. Bütün yıl dört gözle beklediğiniz tatilinizin hayallerinin ötesinde geçmesini istiyorsanız sizler de birbirinden büyüleyici destinasyonları keşfedebileceğiniz Fethiye rotasını değerlendirebilirsiniz. Beklentilerinizin ve ihtiyaçlarınızın tam olarak karşılanacağından emin olmak için ise maviturburada.com’a güvenebilirsiniz.

Ölüdeniz- Gemiler Adası

Fethiye mavi tur denildiğinde akla ilk gelen destinasyon şüphesiz ki tüm dünya tarafından da bilinen Ölüdeniz olmaktadır. Ölüdeniz’in durgun sularında yüzmenin nasıl bir deneyim olduğunu merak ediyorsanız Fethiye yat rotanıza buradan başlayabilirsiniz. Eşsiz bir manzaraya karşı yapacağınız kahvaltının ardından Ölüdenizin kıpırtısız sularına kendinizi bırakabilir ve yüzme deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz. Ölüdeniz’de yapabileceğiniz bir diğer aktivite ise Babadağ’dan yamaç paraşütü yapmak olacaktır. Denizin üzerinde özgürce uçabileceğiniz bu deneyimi de atlamamanızı öneririz.

Ölüdeniz’de ki aktivitelerinizi tamamladıktan sonra dümeninizi Gemiler Adası’na kırabilirsiniz. birinci derece sit alanı olarak belirlenmiş olan Gemi Adası antik kente ev sahipliği yaparken aynı zamanda gece konaklaması olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.

Kleopatra Hamamı

Mavi tur Fethiye sözcüklerini bir arada kullanıyor iseniz o zaman mutlak suretle uğramanız gereken yerlerden birisi de Kleopatra Hamamı olmalıdır. Batık Hamam olarak da bilinen Kleopatra Hamamı cilde iyi gelen suyu ile bilinmektedir. Kleopatra’nın Roma’ya yaptığı ziyaret esnasında yaptırmış olduğu bilinen bu hamamın suyunun içerisinde bulunan elementler ve mineraller cildinizin sağlıkla parlamasını sağlar. Kleopatra hamamı size sadece güzellik değil, aynı zamanda cam gibi parlak bir deniz de sunmaktadır. Bu sebeple de bu koyda da yüzmekten kendinizi alamazsınız.

Yassıca Adalar

Tam bir yüzme macerası yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftan olan Yassıca Adalar birbirlerine geçitler ile bağlanmaktadır. Bu sayede adalar arasında yüzerek seyahat etmek mümkündür. Diğer bir yandan su aktivitelerini de günün her saatinde bulabileceğiniz Yassıca Adalar, ormanları ile de sessiz ve doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenlere birçok fırsat sunmaktadır.

Tersane Adası

1923 yılında Mübadele sebebiyle boşaltılmış olan bir Rum köyüne ev sahipliği yapan Tersane Adası, Osmanlı döneminde tersane olarak kullanıldığı için bu isimle anılmaktadır. Tersane Adasının çağlar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması sayesinde birbirinden farklı dönemlere ait tarihsel kalıntılar bulunmaktadır. Rotanıza Tersane Adasını eklemeniz durumunda berrak sularda yüzmenin keyfini çıkarabileceğiniz için kültürel gezi de düzenleyebilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyu

Taşkaya Koyu olarak da bilinen bu koy, ünlü ressam Bedri Rahmi’nin ziyaret etmesi ve büyük bir kaya üzerine resim yapmasından sonra bu adla anılmaya başlanmıştır. Kaya mezarlarının en görkemlilerini görebileceğiniz bu koyda aynı zamanda zeytin bahçelerinin içerisinde kalmış plajlarında denizin ve Güneş’in tadını çıkarabilirsiniz.

Marmaris

Her ne kadar mavi turun en popüler başlangıç noktalarından birisi Marmaris olsa da Fethiye yat kiralama hizmetlerinden yararlanarak kiraladığınız yatınızda rotanıza Marmaris’i de dahil edebilirsiniz. Gündüz Marmaris’in çarşısını ve kalesini gezdikten sonra gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz.

Ekincik

Ekincik’e uğramayı tercih ederseniz kısa bir mesafe ötedeki Dalyan’a da gitmeyi ihmal etmemelisiniz. Burada çamur banyosundan kaya mezarlarına, Dalyan Nehrinde geziden İztuzu plajına kadar birçok aktivitede bulunabilirsiniz.

Turunç Koyu

Fethiye yat kiralama rotalarında en çok tercih edilen destinasyonlardan birisi olan Turunç Adası’nda denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi ünlü patikalarında tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Doğa ile iç içe olan patikalarda Likya döneminden kalma kalıntıları inceleyebilir ve doğa ile tarihi iç içe yaşayabilirsiniz.

Kaş

Mavi yolculuklarında dalışa da yer vermek isteyenlerin öncelikli tercihlerinden olan Kaş, farklı aktivitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında Kaş’ın etrafında yer alan Batık Şehir ve Gökkaya da ziyaret edilebilir ve bir güne birden fazla deneyim sığdırabilirsiniz.

Kalkan

Mavi turlarında eğlencenin tadını çıkarmak isteyenlerden iseniz o zaman rotanıza Kalkan’ı da dahil etmelisiniz. gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan Kalkan doyasıya eğlenmek isteyenlerin uğrak yerlerinden birisi olmaktadır.

Karacaören Koyu

Cam gibi suyu ile dillere destan bir deneyim sunan Karacaören Koyu yüzmeyi sevenlerin ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. 20 metre derinliğe kadar cam gibi olma özelliğini muhafaza etmektedir. Suyunun bu eşsiz özelliği aynı zamanda eşsiz bir yüzme deneyimi de sunmaktadır.

Rodos

Fethiye’de bir mavi tura çıkacaksanız tercih edebileceğiniz destinasyonların içerisinde Yunan adaları da bulunmaktadır. Bu adaların içerisinde ise en çok Rodos Adası tercih edilmektedir. Grand Master sarayının yanı sıra Bizans kilise ve camilerini gezebilirsiniz. Aynı zamanda konaklamaya da izin veren adanın gece hayatına da göz atabilirsiniz.

Symi

Yunan adaları içerisinde belki de en davetkar olan ada Simi Adası olmaktadır. Her yaştan ve her zevkten insana sunacak bir şeyleri bulunan Simi Adasında kültür ve tarih dolu saatler hatta günler geçirebilirsiniz.

Maviturburada.com’dan Fethiye yat kiralama hizmetlerini tercih etmeniz durumunda alanında uzman bir kadronun size hizmet etmesini de garantilemiş olursunuz. Ayrıca birbirinden eşsiz güzellikler ve aktiviteler sunan destinasyonlardan sizler için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.